Tags: , , , , , | Categories: Haber Posted by Editorial on 16.03.2011 21:33 | Yorumlar (3)

Hostgator'da çalışan arkadaşlardan aldığımız bilgilere göre çok yakın bir zamanda Hostgator Türkiye ofisini açmaya hazırlanıyormuş. Hostgator.com.tr üzerinden hizmet vermeyi planlayan global Web Hosting firması Istanbulda açacağı ofis ile tüm Avrupa'ye destek ve hizmet vermeyi planlıyormuş. Türkçe destek'te verilecek bu yerel operasyon da Türkiye Web Hosting pazarının daha çok rekabetçi olacağa benziyor.

Bakkalar dikkat, Süpermarketler açılıyor!

Eskiden her mahalle başında bir bakkal vardı. Bu bakkallar kendi çaplarında belirli bir bölgeye hizmet verirler, fiyatları kendi istediklerine göre manipule ederlerdi, daha sonra büyük alışveriş merkezler ve süpermarketler açıldı ardından da bir çok bakkal kapandı.

Ben Türkiye hosting piyasasını buna benzetiyorum. Hala belirli standartlarda barındırma ve erişim hizmeti veren kobilere ve son kullanıcıya hitap eden firmalar çok az. Hatta barındırma ve hat ücretleride kimine 15 kimine 45 kimine 100 olarak veriliyor. Fakat yakın zamanda süpermarketler yani sektör'de ki Global oyuncular yerel pazara girecekler, tüm know how'larını beraberinde getirip pazar'dan pay alacaklar bu durumda bakkallar birer birer kapanacak ve yerine süpermarketler hizmet verecek.

İşte bu senaryonun gerçekleşmemesi içinde hem yazılım olarak, hemde teknolojik olarak firmaların yatırımlarının artması en önemlisi teknoloji üretir hale gelmesi gerekiyor.

Yorumlar (3) -

i.demir
i.demir on 17.03.2011 10:45 Daha.net içinde aynı beklentiler vardıda ne oldu? my hosting çok büyük şöyle veya böyle. Hiç kimseyi etkilemez. herkes nasibini alır gerisi boş. Türkiye avrupa pazarlarına benzemez, Türk hosting müşterisini biz Türkler kendi kendimizi anlayamıyorken Hostgator hiç anlama veremeyip afallayacak Smile
Sinan
Sinan on 25.03.2011 14:39 Gelsin. Hoşgelsin Sefalar getirsin. Arkadaşa katılıyorum. Herkes nasibini alır. Kalite artar. Müşteri için daha iyi olur.
Hostgator
Hostgator on 04.10.2011 03:16 Bakkalar dikkat, Süpermarketler açılıyor!

Smile Çok hoşuma gitti bu yorum usta. Evet hostgator çok sağlam bir giriş yaptı ancak itiraf ediyorum o girişi devam ettiremedi. Hala online destekte sorunlar yaşanıyor. Ancak onuda çözerler heralde bu yıl...

Yorum ekle
biuquote
  • Yorum
  • Canlı önizleme
Loading